Rumunsko - Maďarsko

V najmenšej aréne MS sa stretli o 20:00 Rumunsko Rumunsko a Maďarsko Maďarsko. Rumuni chceli hrať ofenzívny hokej, Maďari zvolili normánu taktiku, dal sa čakať otvorený zápas. Lepšie zápas začalo Rumunsko, ktoré už po necelých 4 minútach viedlo 1:0 vďaka gólu Rumunsko Horatiua Ianaca. Aj napriek snahe Maďarov vyrovnať prišla odpoveď znova na druhej strane, keď na konci tretiny sa presadil Rumunsko Costin Tiu. V 2. tretine padol jeden gól, keď presilovku využil Maďarsko Norbert Szabó  a znížil na 2:1. V 3. tretine sa Maďari snažili vyrovnať a ku konci si vytvorili intenzívny tlak, no výborný brankár Rumunsko Adrian Băcanu odolal a 9 sekúnd pred koncom do prázdnej brány rozhodol Rumunsko Caludiu Necula. Rumunsko zdolalo Maďarsko 3:1

Prvá hviezda zápasu Maďarsko Endre Horváth sa prezentoval 33 úspešnými zákrokmi, no na 2 strely nestačil,