Maďarsko - Fínsko

Pozrime sa teda spoločne na napínavý duel medzi Fínsko Fínskom a MaďarskoMaďarskom. V drese domácich sa nám predstavil tím z Maďarska a úlohu hosťa na seba vzali Fíni. Prvá tretina bola bezgólová. Hra bola vyrovnaná a oba tími hľadali recept ako prejsť cez obranu súpera. Žiaľ, gólu sme sa teda počas prvých 20 minút nedočkali. Prvá tretina však naznačila veľkú vyrovnanosť a načrtla divákom smerovanie zápasu v nadchádzajúcich minútach.Favoritom bolo síce Maďarsko ale hráči z krajiny tisícich jazier im chceli dokázať opak. Skóre otvorili hráči Fínska v 21. minúte po strele FínskoAriho Ojamu. Nasledovala rýchla odpoveď Maďarov a už o minútu neskôr sa mohli tešiť z premenenej šance. Zariadil toMaďarskoJózsef Hercz. Druhá tretina pokračovala gólom Fínska, ktoré sa nechcelo nechať zahanbiť. Duo FínskoKlaus Kantola a FínskoBörje Sainia sa postarali o zvýšenie na 2:1. Strelcom gólu bol v poradí druhý menovaný hráč. Vyrovnávací gól v podaní maďarských hráčov prišiel až v tretej tretine a tento úspech bol pripísaný hráčovi MaďarskoBalázs Lányi. Do konca zápasu sa už po dobu 15 minút nič neodohralo a nasledovalo predĺženie, v ktorom sa však tiež nik nepresadil. Na rad teda prišli samostanté nájazdy a ako prvý sa na bránu vrhol MaďarskoFerenc Herczeg, ale neskóroval. Nasledovali dva pokusi Fínov a jeden v réžii Maďarska, ale ovocie priniesol až tretí maďarský strelec MaďarskoBalázs Lányi, ktorý puk zasunul do brány strelou z náprahu ku tyčke, od ktorej sa puk odrazil za chrbát nešťastného fnskeho brankára. Potom prišiel na rad posledný nájazd a zároveň posledná šanca Fínov zvrátiť prehru, ale FínskoAri Ojama to nevymyslel dobre a dráma sa teda skončila víťazstvom domáceho tímu - Maďarska.

Gratulujeme favoritovi k víťasztvu 3:2. Výhra to bola zaslúžená aj keď s odretými ušami.

Prvou hviezdou zápasu sa stal Fín FínskoJalo Näränen, ktorý v bráne chytil 21 z 23 striel, FínskoAri Ojama s 1 gólom sa stal 2. hviezda zápasu a za 3. hviezdu bol vyhlásený FínskoKlaus Kantola s 2 asistenciami.