Maďarsko - Česká republika

Vitajte, vážení čitatelia, pri krátkom informačnom článku zo zápasu medzi Maďarskom a Českou republikou.

Presne o 20:00 obe mužstvá vykorčuľovali na ľad a zápas sa mohol začať. Prvá tretina priniesla ovocie obom tímom. Česko aj Maďarsko skórovali jeden krát. Prvú využitú gólovú šancu si pripísali český hráči, konkrétne František Švec, ktorý prihral Dominikovi Krížekovi a ten následne skóroval. Odpoveď maďarského tímu prišla o 10 minút neskôr v 16. minúte. Po strele Istvána Tótha sa garde obrátilo a tento ras jasali fanúšikovia Maďarska. Bolo vyrovnané. Po prvej tretine český tím vystriedal brankára a Oskara Volfa vystriedal Jaroslav Svátek. Aj napriek výmene brankárov český tím inkasoval v druhej tretine 2 góly, ale na druhej strane strelili ďalšie tri. Už desať sekúnd po začiatky tretiny sa predviedol Robert Slávik, ktorého strela bola mierená presne - 2:1 pre Česko. Maďarom sa to samozrejme nepáčilo a už v 23. minúte odpovedal vyrovnávajúcim gólom Ferenc Herczeg. Hra očividne nabrala na obrátkach a český tím zvýšil na 3:2 vďaka Romanovi Novákovi v 26. minúte. Druhá tretina bola ako na hojdačke. Tímy sa gólovo striedali a v 30. minúte prišlo ďalšie vyrovnanie, tentoraz v podaní maďarského hráča Roland Bertalan. Ako som už spomínal, tretinu vyhrali Česi. Gól v ich podaní prišiel v 35. minúte so strelou Filipa Svobodu - 4:3.

Nadišiel čas na tretiu tretinu a Maďari taktiež vystriedali brankára - nastúpil Gábriel Gere. V 46. minúte sa však toto rozhodnutie ukázalo ako chybné keď sa Františkovi Švecovi podarilo zvýčiť na 5:3. Do konca tretiny sme zaznamenali už len kontaktný gól Maďarska, ktorý prišiel na rad až ku koncu riadneho jracieho času. 50 sekúnd pred koncom zápasu Maďari znížili na 4:5 zásluhou Ákosa Kovácsa.

Za 1. hviezdu zápasu bol menovaný František Švec (1 gól, 2 asistencie)

2. hviezdou sa stal maďarský hráč Norbert Szabó za 2 asistencie a trojicu nám uzavrel ďalší Maďar, tentoraz Ákos Kovács (1 gól, 1 asistencia)