Fínsko - Rumunsko

Vítam Vás, pri čítaní správy zo zápasu Fínsko - Rumunsko. Poďme sa na to spoločne pozrieť.

V bráne domácich Fínov sa predstavil Jalo Naranen a na opačnej strane zaujal miesto v bráne Rumun Rates Chisalita. Prvá treitna nepriniesla nijakú gólovú parádu, aj keď šancí bolo dosť. Prejdime teda rovno k tej druhej. Na vypredanom štadióne diváci stále čakali na dôvod radovať sa. Ako prví, oslavovali fanúšikovia aj hráči Rumunska v 32. minúte zápasu po zakončení Adama Leontea, ktorý mieril presne. Už o dve minúty sa vrece s rumunskými gólmi pretrhlo znova, tentoraz zásluhou Cristiana Otelea, ktorý v ťažkej pozící predsa vystrelil a urobil dobre - 2:0 pre Rumunov. Zdá sa to neuveriteľné, ale ďalší gól prišiel už o 3 minúty keď na časomiere ubiehala 37. minúta. Cristian Otelea rozohral spoza brány akciu a prihral na Mauriusa Ohanesiana, ktorý inkasoval hákovanie, ale rozhodca sa rozhodol ponechať Rumunom výhodu. Po delovke Costina Tiua bol puk pred bránou tečovaný faulovaným Mauriusom Ohanesianom, ktorý takto potrestal zákrok, ktorého sa na ňom dopustili hráči Fínska. Výhodu Rumuni využili a zvýšili na 3:0. Po druhej tretine sa tréner Fínov rozhodol vystriedať dovtedajšieho brankára za Esa-Pekka Velloa. Rumunskému tímu sa už nepodarilo pridať ďalší gól, ale to im nevadilo, lebo po kontaktnom góle Rikharda Vainiopaa sa Fíni už na nič ďalšie nezmohli a zápas skončil pri skóre 3:1. Gratulujeme rumunskému tímu k víťazstvu.

Rebríček troch hviezd zápasu kompletne ovládli hráči Rumunska a veru zaslúžene. 1. hviezdou sa stal Rares Chisalita za perfektné zákroky v bráne (97,67%). Druhý v poradí hviezdnych hráčov skončil Marius Ohanesian, ktorý za to vďačil svojmu jednému gólu a jednej asistencii. Tretie miesto bolo pridelené Valimu Lefterovi, taktiež z Rumunska, za dve asistencie.