Česká republika - Rumunsko

Na ľadovú plochu proti sebe o 20:00 vybehli tímyČeská republika Českej republiky aRumunskoRumunska. Za favorita bolo považované Česko, ale hra sa vyvinula trochu inak. V prvej tretine naša redakcia zaznamenala celkovo 2 góly v podaní Rumunska, zatiaľ čo Česi nestrelili ani jeden. Prvý gól padol v 11. minúte keď sa Rumunsko Horatiu Ianacu chopil šance a strela z prvej slávila úspech. Povzbudený Rumuni sa dokázali presadiť aj v 16. minúte a po delovke Rumunsko Alina Ungura mohli opäť dvihnúť ruky nad hlavu a sláviť gól. Hra na vypredanom štadióne prešla do druhej tretiny, ktorá bola rovnako zaujímavá ako predchádzajúca. Útočné pásmo opäť ovládli Rumuni a prinieslo im to ďalšie tri góly. Česi konečne odpovedali a dočkali sme sa gólovej odvety.Tretia tretina bola už vyrovnanejšia. V 41. minúte si Česká republika Roman Hrdina spravil s útočnej tretiny detské ihrisko a jeho takmer samostatná akcia skončila gólom v rumunskej bránke. Prišla 45. minúta a Rumuni odpovedali ďalším gólom v podaní dvojiceRumunsko Adam Ion a Rumunsko Nicu Ponor. Na 3:6 sa podarilo znížiť českému tímu v 53. minúte.Česká republika Dominik Křížek vzal veci do vlastných rúk a zavesil to do horného rohu. Česko tým využilo presilovú hru. Rumunský tím si však chcel víťazstvo poistiť čo najviac a potlesk zožali v 56. minúte po nádhernej akcii. Rýchla výmena pukov, prihrávka naRumunsko Caludiu Neculu a puk skončil za chrbtom českého gólmana. Zápas sa skončil výsledkom 7:3, ktoré znamenalo víťazstvom Rumunska. Sláva víťazom, česť porazeným.

Prvá hviezda zápasu bol dvojgólový strelec Rumunsko Caludiu Necula, ktorý si prípísal aj jednu asistenciu, za druhú hviezdu bol vyhlásený Rumunsko Nicusor Celibidache s 3 asistenciami a ocenenie za 3. hviezdu zápasu si prevzal so štatistikou 1+1 Rumunsko Horatiu Ianacu.