Česká republika - Fínsko

Veľmi dôležitý zápas mala odohrať Česká republika Česká republika s Fínsko Fínskom. Česi nastúpili v hale, kde sa bude konať finále MS, kde by sa radi dostali, no čakal ich neľahký súboj s húževnatými Fínmi. Fínsko zvolilo defenzívnu taktiku, zatiaľ čo Česi normálnu. Česi trafili Fínom protitaktiku a celý zápas boli aktívnejší, v prvej tretine si vytvorili veľa vyložených šancí, no výborný Fínsko Esa-Pekka Vello za seba nepustil ani jeden puk. V 2. tretine prekvapivo skóroval Fínsko Börje Sainia, keď z čista jasna sa dostal do vyloženej šance, ktorú pohodlne premenil. Česko pokračovalo v trende a o niekoľko sekúnd odpovedal vyrovnávajúcim gólom Česká republika Martin Moravec. Česi sa tlačili pred bránu, držali puk oveľa častejšie ako súper a držali sa dlho v útočnom pásme, aj napriek tomu na konci tretiny z brejku inkasovali po krásnom zakončení Fínsko Ariho Ojamu. Do 3. tretiny Česi nastúpili s úlohou vyhrať, robili pre to všetko, no brankár vyťahoval jeden výborný zákrok za druhým, aj teraz sa potvrdilo pravidlo nedáš - dostaneš, keď po vyloženej šanci Česi nepremenili, z protuiútoku sa presadil Fínsko Christoffer Kontiokorpi a zvýšil na 3:1. 4 minúty pred koncom dokázal znížiť na 3:2 Česká republika Marián Prchal. Česi si v posledných sekundách vytvorili obrovský tlak, no nedokázali streliť gól a tak prehrali aj druhý zápas, tento krát 3:2 s Fínskom.

Prvou hviezdou zápasu bol samozrejme brankár Fínsko Esa-Pekka Vello, ktorý sa prezentoval vynikajúcim výkonom, kolega Česká republika Jaroslav Svátek bol prekvapivo zvolený za 2. hviezdu, aj keď jeho úspešnosť bola pod 84%, napriek tomu tam mal niekoľko dobrých momentov, 3. hviezda zápasu bol Česká republika Marián Prchal, ktorý strelil 1 gól a vytvoril si viacero dobrých šancí...