Slovinsko - Rusko

Po včerajšej vysokej prehre s Bieloruskom si Slovinsko chcelo napraviť hokejovú chuť potrápením Ruského tímu. A veruže to aj vyzeralo, že zaskočia aktuálnych svetových majstrov. V polovici druhej tretiny otvoril skóre Slovinsko Ivan Polanšek. No Rusi vďaka svojej bojovnosti už o dve minúty neskôr vyrovnali. Postaral sa o to center druhej formácie, Rusko Vadim Enotov. Presilovka zo 46. minúty priniesla gól, ktorý poslal Rusov do vedenia 1:2. To poistil niekoľko sekúnd pred oncom gólom do prázdnej brány Rusko Dmitriy Dolmatov. Slovinci teda nezvíťazili ani v druhom zápase na tohtoročnom svetovom šampionáte, keďže Rusom podľahlo 1:3.

Ocenenie prvej hviezdy zápasu sa ušlo brankárovi "zbornej,"  Rusko Nikolay Odintsov. Druhým jalepším hráčom sa stal jeho náprotivok zo slovinskej strany, Slovinsko Niko Kopič. Do tretice si ocenenie prevzal aj strelec jedného ruského gólu, Rusko Dmitriy Dolmatov.