Rusko - Dánsko

Úvodný zápas C-skupiny tohtoročných majstrovstiev sveta sa odohral na ľadovej ploche multifunkčne vybaveného štadióna Explosion aréna. Hokejky si v ňom skrížili reprezentanti Ruska a Dánska. Duel začal lepšie druhý menovaný tím, ktorý v 33. minúte otvoril skóre zápasu zásluhou Dánsko Jesper Sønksen. Rusi však nelenili a o 7 minút neskôr sa tešili z vyrovnania po góle Rusko Petr Nikonov. Dánsko Jesper Sønksen sa však ukázal ako obrovský bojovník a pár minút po začiatku tretej tretiny opäť poslal svoj tím do vedenia (2:1). Ruskí reprezentanti potom premárnili obrovské množstvo príležitostí a väčšina striel končila v lapačke brankára Dánsko Jep Sjøfeldt. Jedna sa však predsa len ešte dokázala dostať za jeho chrbát. O vyrovnávajúci gól sa 13 minút pred koncom postaral Rusko Petr Konstantinov. Keďže sa po šesťdesiatich minútach nerozhodlo, nasledovalo predĺženie. V ňom Dánom na víťazstvo stačili 2 strely, pričom tú druhú, poslednú, využil Dánsko Wilfred Stobberup. Dánsko zdolalo vo svojom úvodnom zápase na MS Rusko 2:3 po predĺžení.

Prvou hviezdou zápasu sa stal bezpochýb brankár dánskeho tímu, Dánsko Jep Sjøfeldt. Hneď po ňom si cenu prevzal aj jeho reprezentačný kolega, autor dvoch gólov, Dánsko Jesper Sønksen. A do tretice bol vyhlásený opäť hráč dánskeho celku, Dánsko Jens Beck.