Rusko - Bielorusko

Explosion aréna bola opäť dejiskom veľkého zápasu. Reprezentácie Ruska a Bieloruska si nič nedarovali. Duel bol vyrovnaný už od prvej sekundy. V 3. minúte prišla prvá väčšia šanca na skórovanie pri vylúčeníBielorusko Ales Osipau. Ani jeden z Rusov však nedokázal namieriť presne. Skóre otvoril až v 2. tretine Bielorusko Mihas Yaskovich. Ruskí hokejisti ale nevešali hlavy, práve naopak. Od tohto momentu predvádzali ešte odvážnejší a útočnejší hokej, korunovaný krásnou gólovou akciou v 47. minúte.Presilovkový gól od Rusko Ivan Yurtaev bol zároveň posledným v riadnom hracom čase. Rozhodca preto chtiac-nechtiac musel nariadiť predĺženie. V ňom bmali byť hráči na oboch stranách mimoriadne opatrní. Jediná chybička totiž môže rozhodnúť o osude celého zápasu. Takúto chybičku však urobili Bieloruskí reprezentanti už po niekoľkých sekundách hry, keď im ušiel nikým nestrážený Rusko Petr Konstantinov a lišiackou strelou prekonal brankára Bielorusko Jagor Shirokou. Rusi porazili súpera z Bieloruska 2:1 po predĺžení.

Prvou hviezdou duelu sa stal brankár "zbornej" Rusko Stepan Leontyev. Po ňom si cenu prevzali aj Bielorusko Jagor ShirokouRusko Rodion Sutugin.