Bielorusko - Slovinsko

Ďalší zo zápasov C-skupiny sa začal o 20:30 miestneho času na štadióne úspešného tímu Slovensko HC 4fitness.sk. Sily si v ňom zmerali reprezentanti Bieloruska a Slovinska. Lepšie sa darilo práve Bielorusom, ktorí už po 9 minútach hry vyhrávali zásluhou Bielorusko Branislau Zaichenko. Ich absolútnu prevahu na ľade potvrdil vzápätí presným zásahom aj Bielorusko Aleh Romaniuk. V 14. minúte sa však Slovincom podarilo vsietiť kontaktný gól zásluhou hráča Slovinsko Frančišek Noč. Ten im však veľmi nepomohol, pretože Bielorusi svoju prevahu na ľade pretavili do ďalších gólových zásahov. Najkôr sa presadilBielorusko Arkadz' Panich a po ňom aj spoluhráč Bielorusko Barys Khramczankou. V 31. minúte sa k slovu opäť dostali Slovinci. Slovinsko Tim Goličič znížil náskok súpera na dva góly. No zvyšok stretnutia opäť držali pevne v rukách Bielorusi. Do streleckej listiny sa zapísali ešte hráči Bielorusko Stiapan Fokin a Bielorusko Aleh Romaniuk. Bielorusko porazilo vo svojom úvodnom zápase na svetovom šampionáte Slovinsko vysoko 6:2.

Za prvú hviezdu bol vyhlásený strelec jedného gólu a autor dvoch gólových prihrávok, Bielorusko Branislau Zaichenko. Po ňom si ocenenie prevzal aj spoluhráč Bielorusko Aleh Romaniuk. Treťou hviezdou zápasu sa stal ruský slovinský reprezentant Slovinsko Tim Goličič.