Švédsko - Srbsko

Švédsko Švédsko nastúpilo v STD Aréne do zápasu proti Srbsko Srbsku s úmyslom šetriť svojich hráčov, keďže malo istý postup. Zápas bol teda jasný, potvrdil to po necelej minúte rýchlym gólom Srbsko Lepomir Džaković. Výraznu prevaho malo samozrejme Srbsko, no do konca tretiny už gól nedalo, presadili sa až na začiatku tretiny, keď sa presadil Srbsko Vladimir Jarić a zvýšil na 2:0. Dominanciu Srbska potvrdil gólom na 3:0 Srbsko Petko Vasić. Po treťom góle Srbov sa skóre dlhšiu dobu nemenilo, až v 51. minúte zvýšil na 4:0 Srbsko Ivko Mirović. Stav dokázal ešte zmierniť z pohľadu Švédov na 1:4 Švédsko Gustav Edvardsson, ktorý tak uzavrej gólovo jednoznačný duel.

Aj napriek prevahe Srbov, mali aj Švédi nejaké dobré akcie, ktoré kryl Srbsko Vojimir Jovanović vyhlásený za 1. hviezdu zápasu, Švédsko William Åkerlund bol 2. hviezda s úspešnosťou 90,7% a Srbsko Vladimir Jarić, ktorý strelil gól a pridal asistenciu bol odmenený štatútom 3. hviezdy zápasu