Slovensko - Švédsko

Vo vypredanej STD Aréne v otváracom zápase MS sa stretol domáci tím Slovensko Slovenska a proti nemu stáloŠvédsko Švédsko. Pred zápasom bola obrovská laserová show pre vypredanú 20 tisícovú arénu a úvodnu hymnu zaspievala známa speváčka Muhameda Ali Ke Munshaki, určite ju poznáte... Úvodné buly 7. MS v hokeji na PPM vhodil významný hokejový manažér Radovan Dzuričan a MS sa oficiálne začali. Švédi zvolili ofenzívny štýl hry, zatial čo domáci výber nastúpil s defenzívnou taktikou, čo znamenalo trafenie taktiky. Na začiatku sa obe celky ešte len oťukávali a vyčkávali na chybu súpera, ku koncu tretiny už prišli aj nejake odvážnejšie akcie, no stav sa nemenil. Druhá tretina sa už začala svižne, domáci celok podporovaný výborným publikom už po 17. sekunde skóroval, presadil sa Slovensko Karol Mrva. V 25. minúte rozhodcovia označili priťuknutie súpera od SlovenskoJuraja Jaška ako faul a tak sme sa museli prvý krát v zápase brániť. Švédi museli naozaj na presilovkách makať, využili už hneď tu prvú na MS a Švédsko Oskar Dahlberg vyrovnal. Po vyrovnávajúcom gole sa hral otvorený hokej, hralo sa na oboch stranách, no viac šťastia mali Švédi a brankár SlovenskoIvan Hrabovský si omylom vrazil puk do brány pri nahodení puku od ŠvédskoHelmera Peterssona. Naši zverenci nechceli sklamať a v kabíne si určite povedali svoje a po príchode na ľad po 2 minútach vyrovnal Slovensko Stanislav Chyla a o 5 minút na to sa presadil aj SlovenskoŠtefan Cíbik a viedli sme 3:2. Dlho sme sa z priaznivého stavu netešili a o neuveriteľných 9 sekúnd vyrovnal po jednoduchej akcii Švédsko Marcel Aronsson. Slováci ku koncu stupňovali tlak, no nedokázali dať gól a tak sa v STD Aréne predĺžovalo. Nerozhodlo sa ani v predĺžení, kde sa hralo veľmi opatrne a tak nasledovali nájadzy. Na prvý nájazd naskočil SlovenskoStanislav Chyla, no švihom sa nepresadil, pohorel aj Švédsko Lukas Bertilsson, následne vytiahol brilantný zákrok ŠvédskoOliver Lindberg proti SlovenskoKarolovi Mrvovi, nedal ani Švédsko Elias HellgrenŠvédskoRoman KošickýŠvédsko Hugo Östling a tak druhé kolo začal znova SlovenskoStanislav Chyla, ktorý sa blafákom nepresadil. Slovensko Ivan Hrabovský sa pripravoval na 4. nájazd, čelil pri ňom Švédsko Lukasovi Bertilssonovi, ktorý naznačil strelu, urobil kľučku a krásne zasunul ku tyčke a rozhodol tam o výsledku. Slovensko - Švédsko 3:4 OT.

Prvou hviezdou zápasu bol vyhlásený brankár ŠvédskoOliver Lindberg s úspešnosťou 91,89%, SlovenskoIvan Hrabovský s úspešnosťou 86,96% sa možno trochu prekvapivo stal 2. hviezdou zápasu a dvojicu brankárov doplnil strelca posledného gólu v riadnom hracom čase a to ŠvédskoMarcel Aronsson