Slovensko - Litva

Zápas s nábojom finále, to doslova! V tomto zápase sa hralo o to, kto pôjde ďalej a kto sa bude zachraňovať, paradoxom je, že práve domáci celok a Litva sú nie len favoriti skupiny, ale aj celých MS, no jeden musel aj tak von z hry... Slováci trafili Litve protitaktiku, hrali sme normálnym štýlom, Litva stavila na defenzívu. V zápase sme boli aktívnejši, no prvý sa presadili Litovčania, pri vylúčení Slovensko Ivana Kindera presne mieril Litva Irmantas Kirvelaitis. Naši mali prevahu, no v 1. tretine sme ešte gól nestrelili, no v 2. tretine sme sa už mohli tešiť vyrovnávajúcemu gólu z hokejky Slovensko Jána Palásthyho. Slováci boli pod veľkým tlakom, na domácej pôde boli boje o záchranu neprípustné, naša obrovská snaha vyústila gólom Slovensko Michala Halmeša pár minút pred koncom zápasu z presilovky,  čím vybuchli na striedačke obrovské ovácie. Slováci viac súpera nepustili k vyrovnaniu a tak Slovensko vyhralo 2:1 nad Litvou.

Prvá hviezda zápasu Litva Renius Lionas vychytal niekoľko našich šancí, celkovo chytil 28 striel, na výhru to ale nestačilo, za 2. hviezdu bol vyhlásený Slovensko Milan Zvolenský, ktorý tiež v bráne predviedol niekoľko dobrých zákrokov a obranca Litva Dominykas Vidzbelis sa stal 3. hviezdou zápasu so štatistikou 0+1