Litva - Švédsko

V zaujimavej skupine B sa stretli v 2. kole celky z Litva Litvy a Švédsko Švédska. Litva prekvapivo hrala zápas na kúskovanie hry, Švédi zvolili defenzívu a dal sa čakať boj, kde by mohol rozhodovať jeden, či dva góly... Nestalo sa! Od začiatku malo prekvapivo prevahu podceňované Švédsko a už v 8. minúte sa presadil Švédsko Nathan Lundqvist, na čo nadviazadl gólom na 2:0 aj Švédsko Helmer Petersson. Zaskočený brankár Litva Renius Lionas považovaný za najlepšieho brankára sveta bol veľmi neistý a do konca 1. tretine ešte inkasoval raz, z hokejky Švédsko Gustava Edvardssona. Nečudo, že po 1. tretine do brány Litvy nastúpil Litva Paulis Žabolis. Ten vydržal neiknasovať len 10 minút a z presilovky ho prekonal Švédsko Lukas Bertilsson. Litva sa nedokázala vzchopiť, nedokázala sa dostať do 100%ných šancí a v 3. tretine ešte inkasovala po piaty krát, keď skóre uzavrel Švédsko Elias Hellgren. Litva podľahla Švédsku 5:0 a Švédi majú istý postup.

Za prvú hviezdu bol vyhlásený Švédsko Oliver Lindberg, ktorý zneškodnil 20 striel Litvy, druhá hviezda, brankár Litva Paulis Žabolis sa prezentoval tiež dobrým výkonom, napriek tomu už nedokázal tím naštartovať k lepšiemu výkonu, dvojicu brankárov doplnil prekvapivo obranca Litva Dominykas Vidzbelis s 0+0 a -2 bodmi... Bola podplatená komisia?