Litva - Srbsko

Druhý zápas B skupiny odohrala Litva Litva s SrbskoSrbsko. Vypredaná Aréna Šariš sledovala súboj defenzív ako ofenzívny duel, padlo spolu len 40 striel a to vďaka tomu, že oba celky hrali defenzívnu taktiku. V zápase sa teda vyčkávalo na chyby súpera, tá prvá prišla z hokejky hráča SrbskoVeselin Barjaktarević, ktorý sa ocitol na trestnej lavicy za podrazenie, našťastie pre Srbov presilovku Litva nevyužila. Druhý kix prišiel tiež v podobe vylúčenia, za sekanie si šiel sadnúť Srbsko Filip Čanović a tentoraz to už Litva nenechala bez poriadneho potrestania v podobe gólu, keď po súboji pred bránkou sa výborne zorientoval LitvaIrmantas Kirvelaitis. V prvej tretine okrem ďalšieho vylúčenia Srbska bol vylúčený aj LitvaDoras Štaupas. Po pokazenej akcii sa puku v oslabení chopil Litva Žilvinas Akucevičius a sám proti brankárovi vyčaroval nechytateľný blafák... Srbsom sa tento stav nepáčil a proti favoritovi chceli vyrovnať, no najprv si museli ustrážiť vlastnú bránu, čiže to mali naozaj ťažké, napriek tomu SrbskoŠako Budimirović jednoduchou strelou prekvapil brankára LitvaReniusa Lionasa a po 1. tretine to bolo 2:1. V 2. tretine sa hralo veľmi opatrne, nejaké ofenzívne akcie diváci nemali možnosť vidieť a ani z opatrných akcií gól nepadol. Tesné vedenie sa Litve zjavne nepáčilo a do 3. tretine naskočili s odhodlaním si poistiť 3 body aspoň jedným gólo, čo sa im po 46 sekundách 3. tretiny podarilo, gól si pripísal Litva Doras Štaupas. Po tomto góle sa už veľa neudialo, Srbi sa nezmohli na žiaden tlak a tak Litva pohodle ustrážila stav 3:1

Prvou hviezdou zápasu sa stal dobre chytajúci brankár LitvaRenius Lionas s úspešnosťou 94,44%, za druhú hviezdu bol ocenený obranca LitvaDominykas Vidzbelis s 1 asistenciou a muž s maskou v bráne Srbska SrbskoPredrag Jovanović bol ocenený ako 3. hviezda s úspešnosťou 93,33%, ktorý odohral posledné 2 tretiny.