Španielsko - Poľsko

2. zápas skupiny A odohrali v Aréne Šariš Španielsko Španielsko a Poľsko Poľsko. Oba tímy zvolili ofenzívnu taktiku, mohli sme teda čakať veľa gólov... Prvý z nich padol v polovici 1. tretiny, keď prekonal brankára Poľsko Lesław Marczak. Napriek pekným akciám celú tretinu na oboch stranách na konci tretiny Španielsko prepadlo, 46 minút pred koncom sa presadil Poľsko Piotr Wydra a o 28 sekúnd na to zvýšil na 3:0 Poľsko Wit Sapko a Španielov postavil do neľahkej situácie. Španieli sa dlho spamätávali a bolo vidieť, že nie sú vo svojej koži, za to Poliaci sa nikam neponmáhľali, svoj nákok zvýšili až v 3. tretine gólom Poľsko Ignacy Bączeka, na ktorý nadviazal Poľsko Wrzesław Baran. Necelé 3 minúty pred koncom iba zmiernil prehru gólom Španielsko Juan Acevedo na 5:1. Španieli sa už na nič nezmôhli a na konci zápasu to už iba z nutnosti odkorčuľovali, čo využil Poľsko Spycimir Chordejuk na zvýšenie skóre niekoľko sekúnd pred koncom na 6:1 a tak ukončil zlý zápas Španielov.

Za prvú hviezdu zápasu bol vyhlásený brankár Poľsko Dobrogost Bańkowski, ktorý vychytal 26 z 27 striel súpera. Za 2. hviezdu bol vyhlásený s 2 asistenciami Poľsko Joachim Zach a dvojicu doplnil strelec jedného z gólov Poľska Poľsko Piotr Wydra.