Poľsko - Lotyšsko

20 000 divákov v aréne, ktorá je hlavným dejiskom MS mohli diváci sledovať zápas Poľsko Poľska s Lotyšsko Lotyšskom. Poliaci zvolili proti favoritovi kúskovanie hry, Lotyši hrali na protiútoky... Na začiatku zápasu mali miernu prevahu Lotyši, čo potvrdili aj streleným prvého gólu z hokejky Lotyšsko Edvīnsa Biteho.Lotyši začali byť viac aktívnejši a vytvárali si pekné šance, čo vyústilo gólom na konci tretiny... Lotyšsko Olģerts Rēznieks zvyčuje na 2:0. Do 3. tretiny išli Lotyši už prekvapivo s normálnou dôležitosťou, čo znamenalo už prevahu Poliakov, ktorú ale nedokázali využiť, ba naopak, na 3:0 v presilovke zvýšil Lotyšsko Renārs Grāvis. V 3. tretine už boli znova aktívnejši Lotyši, svoj náskok si chceli pohodlne ustrážiť, čo sa im aj podarilo, do konca zápasu ešte v presilovke na 4:0 poistil Lotyšsko Rūdolfs Putniņš a tak rozhodol o konečnom stave zápasu.

Jeden z hlavných kameňon výhry bol aj brankár Lotyšska Lotyšsko Žanis Lebedoks, ktorý sa stal prvou hviezdou zápasu, v zápase kryl 22 striel. Druhou hviezdou zápasu sa stal s gólom Lotyšsko Edvīns Bite a 3. hviezda Lotyšsko Renārs Grāvis si tiež pripísala jeden gól