Lotyšsko - Kanada

Kanada Kanada ak chcela pomýšľať na postup do ďalšej fázi turnaja, musela zdolať vysoko Lotyšsko Lotyšsko. Oba tímy zvolili ofenzívny štýl hry, takže Kanada sa pustila do otvoreného súboja s jedným z favoritov na titul. Napriek snahe Kanady, kvalita stála na strane Lotyšov, čo potvrdili už po necelých 4 minútach, keď rýchlym gólom skóroval Lotyšsko Jānis Citkovskis. Kanada ešte dokázala v 1. tretine odpovedať a vyrovnať, keď sa o to postaral Kanada Émile Marker, no viac gólov už nedali a presadzovali si už iba Lotyši, postupne puk do siete dopravili Lotyšsko Olģerts RēznieksLotyšsko Krišjānis VaserisLotyšsko Jānis Citkovskis a 1 a pol minúty pred koncom uzavrel na 5:1 Lotyšsko Ilgonis Odzītis. Kanada odchádza do bojov o záchranu.

Prvou hviezdou zápasu bol vyhlásený brankár Lotyšsko Uģis Teteris s úspešnosťou nad 95%, aj napriek 5 inkasovaným gólom 2: hviezdou sa stal Kanada Noah Tierney, ktorý chytyl ale pekných 44 striel. So štatistikou 1+1 bol za 3. hviezdy vyhlásený Lotyšsko Ilgonis Odzītis.