Kanada - Španielsko

V 2. zápase A skupiny proti sebe nastúpila Kanada Kanada a Španielsko Španielsko. Kanada zvolila normálnu taktiku, Španieli stavili na ofenzívu, ktorá už hneď v úvode slávila úspech, už po 11 sekundách hry sa presadil krásnou akciou Španielsko Joseba Panizo. Zaskočená Kanada sa po góle dlho spamätávala, keď už to vyzeralo nádejne, Španielsko udrelo zas, na 2:0 zvýšilŠpanielsko Rolando Gondorillas. Kanada si zobrala time-out, ktorý hráčom celkom pomohol a ešte do konca tretiny dokázali znížiť na 2:1, keď Kanada Lance Stuart pretlačil puk do brány... Aj napriek snahe Kanady sa už stav do konca zápasu nemenil, veľký podiel na to mali hlavne vylúčenia, keďže Kanada hrala až 16 minút v oslabení a teda Španieli si dokázali tesný náskok udržať.

Za prvú hviezdu zápasu bol vyhlásený brankár Kanady Kanada Noah Tierney, ktorý čelil 41 strelám súpera a kryl 39 z nich, aj druhá hviezda bol brankár a to Španielsko Andrés Alzasúa, ktorý chytil 29 z 30 striel a dvojicu doplnil Španielsko Rolando Gondorillas so štatistikou 1+1.