F2 - E3

Druhý štvrťfinálový duel tohtoročných majstrovstiev sveta priniesol súboj špičkových tímov, Rumunska a Dánska. Sledovala ho do posledného miestečka vypredaná 4fitness Arena. A veru, že sa diváci mali čím kochať! Necelé 2 minútky po prvom buly skóroval Dánsko Bram Reck. Dánsko pridalo v prvej tretine ešte jeden gól. V 15. minúte ho prekrásnou presilovkou strelou zariadil Dánsko Ingvar Matthiesen. Počas prestávky medzi tretinami sa v šatni Rumunov ale diali čudné veci! Nezrozumiteľné výkriky trénera sa ozývali celými útrobami štadióna a dobre sa na tom bavili najmä Dáni. Úsmev na tvári im však zmrzol už po 26 sekundách hry v druhej tretine. Rumunsko Adam Ion sa dokázal predadiť z protiútoku a znížil tak na 1:2. Počas prestávky sa potom reprezentanti Dánska usmievali už pomenej. A úplne sa prestali už v 45. minúte po vyrovnávajúcom góle Rumunsko Caludiu Necula. Vtedy konečne pochopili, že je zle. Ale ani rýchle protiútoky časté strely im už nepomohli. Práve naopak, pri neprehľadnej situácii 3 minútky pred koncom našiel stratený puk Rumunsko Nicu Ponor a vychutnal si dánskeho brankára. Týmto presným zásahom rozhodol o tesnom triumfe Rumunska nad Dánskom 3:2.

Prvou hviezdou sa stal podľa očakávaní brankár Dánsko Kurt Siøfeld, po ňom nasledoval jeho náprotivok Rumunsko Adrian Băcanu a autor 2 gólových prihrávok, Rumunsko Pompliu Vlăduţ.