E2 - F3

STD Arena bola opäť dejiskom veľmi dôležitého zápasu. Tentokrát v ňom nastúpili domáci, slovenskí reprezentanti proti súperom zo Španielska. Už v prvej tretine boli na oboch stranách sľubné príležitosti na otvorenie skóre. Viac ich bolo na strane domáceho celku, ktorý svojou početnejšou streľbou neustále ohrozoval brankára Španielsko Andrés Alzasúa. V druhej tretine mali opäť viac striel práve Slováci. No tretia tretina už priniesla dominanciu Španielska. A to vo všetkých herných stránkach. Viac striel na strane hostí, ale čo je dôležitejšie, konečne prvý gól stretnutia. POstaral sa oň v presilovke Španielsko José Carlos Aráquez. A náš brankár po ňom iba nechápavo krútil hlavou a mrmlal čosi nezrozumiteľné v zmysle "no comprendo..." A veru mal prečo, takýto ľahký puk by lepšie spracoval aj prípravkár na ľade NItry... Tento gólový moment výrazne nahlodal psychiku domáceho mužstva čo využil o malú chvíľu Španielsko Francisco Fernández, ktorý definitívne spečatil vydreté víťazstvo Španielska 0:2.

Prvou hviezdou duelu sa samozrejme stal podľa očakávaní Španielsko Andrés Alzasúa. Značkové hodinky sa ušli aj jeho náprotivkovi Slovensko Milan Zvolenský a soluhráčovi Španielsko José Carlos Aráquez.