E1 - F4

V úvodnom štvrťfinálovom zápase tohtoročných majstrovstiev sveta si sily zmerali reprezentácie Lotyšska a Švédska. Dejiskom stretnutia bola vypredaná STD Arena. 20 000 divákov sa bavilo už od úvodnej tretiny. V nej síce gól dlho neprichádzal, ale o zaujímavé a nebezpečné protiútoky na oboch stranách nebola núdza. Až 5 sekúnd pred prvou sirénou sa prítomní konečne dočkali prvého presného zásahu. Švédov poslal do vedenia lišiackou strelou Švédsko David Blomgren. To bol však jediný švédsky gól v stretnutí. Zápas potom pevne ovládli favoriti, Lotyši. Už 2 minúty po začiatku druhej časti hry vyrovnával presilovkovým gólom Lotyšsko Rodrigo Kažulis. V rovnakej tretine pridali lotyšskí reprezentanti ešte 3 krásne góly. Postarali sa o to postupne Lotyšsko Krišjānis Vaseris, Lotyšsko Rūdolfs Putniņš a Lotyšsko Valentīns Dreimanis. Záverečná tretina už Švédom na vyrovnanie a následné zdramatizovanie zápasu nestačila. Práve naopak, ich peklo na ľade ešte zdvojnásobil strelec gólov z 49. a 57. minúty, Lotyšsko Jānis Kuzmins. Favoriti z Lotyšska zvládli tento dôležitý duel a poradili si s výberom Švédska hladko 6:1.

Prvou hviezdou stretnutia sa stal práve strelec posledných 2 gólov a autor jednej gólovej sistencie, Lotyšsko Jānis Kuzmins. Po ňom si cenu prevzali aj lotyšský brankár Lotyšsko Žanis Lebedoks a ďalší gólový strelec,Lotyšsko Rūdolfs Putniņš.