4B - 4D

Veľmi atraktívny súboj o záchranu čakal Maďarsko Maďarsko a Litva Litvu. Oba tímy znamenali sklamanie, od Litvy sa čakal útok na zlato a od Maďarov určite postup do Play-off. Litva hrala ofenzívne, Maďari zvolili normálnu hru. Zápas začala lepšie Litva, keď dokázal otvoriť skóre vo vlastnom oslabení, keď rýchlou akciou sa presadil obranca Litva Dominykas Vidzbelis. Litva mala prevahu, svoj náskok dokázala zvýšiť v polovičke zápasu gólom Litva Jurijus Belovalovas. Maďari sa nechceli vzdať a na azčiatku 3. tretiny znížil na 2:1 Maďarsko Csaba Lakatos. Napriek snahe Maďarov vyrovnať, nedokázali sa presadiť ani pri hre bez brankára a tak prvý zápas vyhrala Litva tesne 2:1.

Za prvú hviezdu zápasu bol vyhlásený brankár Litva Renius Lionas, ktorý hral prvé 2 tretiny a neinkasoval. Výborný obranca Litva Dominykas Vidzbelis bol už štvrtý krát na šampionáte v 3 hviezdach zápasu, dnes bol pri oboch góloch, dvojicu doplnil brankár Litva Paulis Žabolis, ktorý naskočil do 3. tretiny.