4A - 4C

V skupine o záchranu na vypadnutie by sme tipovali práve Slovinsko Slovinsko a Kanada Kanadu. Ten, kto by tento zápas prehral by už pravdepodobne nemal šancu sa zachrániť pri silenj Litve a Maďarsku. Oba tímí hrali opatrne, Slovinci hrali defenzívu a Kanada kúskovanie hry. V zápase prvý gól padol na konci 1. tretiny v presilovke Kanady a dal ho Kanada Eddie Mendonca. V polovičke zápasu sa podarilo vyrovnať Slovinsko Alfonzovi Makoterovi a začalo sa znova od nerozhodného stavu. Začiatok 3. tretiny patril Kanade, z čoho ťažil aj ich gól na 2:1 z hokejky Kanada Dana Benta. Viac už gól nepadol a aj napriek odvolaniu brankára nedokázalo Slovinsko vyrovnať a tak prehrali 1:2.

Za prvú hviezdu zápasu bol vyhlásený Kanada Noah Tierney s úspešnosťou 96,67%. S jednou asistenciou komisia odmenila štatútom 2. hviezdy hráča Slovinsko Tim Goličič a brankár Slovinsko Miro Auda si odniesol cenu pre 3. hviezdu zápasu.